MKP385191125JCA2B0
Part Number:
MKP385191125JCA2B0
Description:
CAP FILM 910PF 5% 1.25KVDC RAD
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
910 pF
Height - Seated (Max) :
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
450V
Voltage Rating - DC :
1250V (1.25kV)