ECQ-E4154JF3
Part Number:
ECQ-E4154JF3
Description:
CAP FILM 0.15UF 5% 400VDC RADIAL
Capacitance :
0.15 µF
Height - Seated (Max) :
0.685" (17.40mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.728" L x 0.197" W (18.50mm x 5.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V