ECW-HA3C153HQ
Part Number:
ECW-HA3C153HQ
Description:
CAP FILM 0.015UF 3% 1.6KVDC RAD
Capacitance :
0.015 µF
Height - Seated (Max) :
0.728" (18.50mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.799" L x 0.299" W (20.30mm x 7.60mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)