MKP385391025JDM2B0
Part Number:
MKP385391025JDM2B0
Description:
CAP FILM 0.091UF 5% 250VDC RAD
Capacitance :
0.091 µF
Height - Seated (Max) :
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.157" W (12.50mm x 4.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V