ECQ-E2824KBB
Part Number:
ECQ-E2824KBB
Description:
CAP FILM 0.82UF 10% 250VDC RAD
Capacitance :
0.82 µF
Height - Seated (Max) :
0.720" (18.30mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.602" L x 0.248" W (15.30mm x 6.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
250V