B32562J3684J289
Part Number:
B32562J3684J289
Description:
CAP FILM 0.68UF 5% 250VDC 2DIP
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
0.307" (7.80mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.650" L x 0.236" W (16.50mm x 6.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V