ECQ-E4274KFW
Part Number:
ECQ-E4274KFW
Description:
CAP FILM 0.27UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.27 µF
Height - Seated (Max) :
0.760" (19.30mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.728" L x 0.256" W (18.50mm x 6.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V