MKP385230125JDA2B0
Part Number:
MKP385230125JDA2B0
Description:
CAP FILM 3000PF 5% 1.25KVDC RAD
Capacitance :
3000 pF
Height - Seated (Max) :
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.157" W (12.50mm x 4.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
450V
Voltage Rating - DC :
1250V (1.25kV)