ECW-FD2J124K4
Part Number:
ECW-FD2J124K4
Description:
CAP FILM 0.12UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.12 µF
Height - Seated (Max) :
0.378" (9.60mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.496" L x 0.244" W (12.60mm x 6.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V