F339X132233MDM2B0
Part Number:
F339X132233MDM2B0
Description:
CAP FILM 0.022UF 20% 800VDC RAD
Capacitance :
0.022 µF
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.197" W (12.50mm x 5.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
330V
Voltage Rating - DC :
800V