F339X132233MDA2B0
Manufacturer:
Vishay BC Components
Part Number:
F339X132233MDA2B0
Category:
Film Capacitors
Description:
CAP FILM 0.022UF 20% 800VDC RAD
Manufacturer :
Vishay BC Components
Category :
Film Capacitors
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.022 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 110°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
X1
Size / Dimension :
0.492" L x 0.197" W (12.50mm x 5.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
330V
Voltage Rating - DC :
800V