ECW-FD2J154KB
Part Number:
ECW-FD2J154KB
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.15 µF
Height - Seated (Max) :
0.598" (15.20mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.496" L x 0.268" W (12.60mm x 6.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V