MKP383182063JC02W0
Part Number:
MKP383182063JC02W0
Description:
CAP FILM 820PF 5% 630VDC RADIAL
Applications :
High Pulse, DV/DT
Capacitance :
820 pF
Height - Seated (Max) :
0.335" (8.50mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
630V