ECW-F2W184RJA
Part Number:
ECW-F2W184RJA
Description:
CAP FILM 0.18UF 5% 450VDC RADIAL
Capacitance :
0.18 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.512" L x 0.240" W (13.00mm x 6.10mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V