B32652A4294J000
Part Number:
B32652A4294J000
Description:
CAP FILM 0.29UF 5% 400VDC RADIAL
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Capacitance :
0.29 µF
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V