ECQ-E6154JFC
Part Number:
ECQ-E6154JFC
Description:
CAP FILM 0.15UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.15 µF
Height - Seated (Max) :
0.646" (16.40mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.728" L x 0.295" W (18.50mm x 7.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V