ECW-HA3C113J
Part Number:
ECW-HA3C113J
Description:
CAP FILM 0.011UF 5% 1.6KVDC RAD
Capacitance :
0.011 µF
Height - Seated (Max) :
0.484" (12.30mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.799" L x 0.260" W (20.30mm x 6.60mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)