ECW-HA3C123HB
Part Number:
ECW-HA3C123HB
Description:
CAP FILM 0.012UF 3% 1.6KVDC RAD
Capacitance :
0.012 µF
Height - Seated (Max) :
0.701" (17.80mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.799" L x 0.268" W (20.30mm x 6.80mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)