B32672L1133J000
Part Number:
B32672L1133J000
Description:
CAP FILM 0.013UF 5% 1.6KVDC RAD
Applications :
High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
0.013 µF
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 110°C
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
600V
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)