BFC246729332
Part Number:
BFC246729332
Description:
CAP FILM 3300PF 5% 400VDC RADIAL
Capacitance :
3300 pF
Height - Seated (Max) :
0.575" (14.60mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
400V