BFC246729272
Part Number:
BFC246729272
Description:
CAP FILM 2700PF 5% 400VDC RADIAL
Capacitance :
2700 pF
Height - Seated (Max) :
0.563" (14.30mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.169" W (12.50mm x 4.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
400V