B32562J6224J289
Part Number:
B32562J6224J289
Description:
CAP FILM 0.22UF 5% 400VDC 2DIP
Capacitance :
0.22 µF
Height - Seated (Max) :
0.295" (7.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.650" L x 0.185" W (16.50mm x 4.70mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V