CB047K0822J--
Part Number:
CB047K0822J--
Description:
CAP FILM 8200PF 5% 630VDC 2220
Capacitance :
8200 pF
Height - Seated (Max) :
0.087" (2.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Size / Dimension :
0.228" L x 0.197" W (5.80mm x 5.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V