B32652A3324J000
Part Number:
B32652A3324J000
Description:
CAP FILM 0.32UF 5% 250VDC RADIAL
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Capacitance :
0.32 µF
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Radial
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V