ECW-HA3C822J4
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
ECW-HA3C822J4
Category:
Film Capacitors
Description:
CAP FILM 8200PF 5% 1.6KVDC RAD
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Film Capacitors
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
8200 pF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.500" (12.70mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.701" L x 0.268" W (17.80mm x 6.80mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)