B32672L8512J289
Part Number:
B32672L8512J289
Description:
CAP FILM 5100PF 5% 2KVDC RADIAL
Applications :
High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
5100 pF
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 110°C
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
700V
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)