ECW-HA3C622J4
Part Number:
ECW-HA3C622J4
Description:
CAP FILM 6200PF 5% 1.6KVDC RAD
Capacitance :
6200 pF
Height - Seated (Max) :
0.386" (9.80mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.701" L x 0.280" W (17.80mm x 7.10mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)