ECW-F2W154KAB
Part Number:
ECW-F2W154KAB
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 450VDC RADIA
Capacitance :
0.15 µF
Height - Seated (Max) :
0.587" (14.90mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.512" L x 0.224" W (13.00mm x 5.70mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V