ECQ-E4683JFW
Part Number:
ECQ-E4683JFW
Description:
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC RAD
Capacitance :
0.068 µF
Height - Seated (Max) :
0.610" (15.50mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.472" L x 0.213" W (12.00mm x 5.40mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V