ECQ-E2394RKB
Part Number:
ECQ-E2394RKB
Description:
CAP FILM 0.39UF 10% 250VDC RAD
Capacitance :
0.39 µF
Height - Seated (Max) :
0.626" (15.90mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.484" L x 0.224" W (12.30mm x 5.70mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
250V