B32671Z6223K000
Part Number:
B32671Z6223K000
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 630VDC RAD
Applications :
Automotive; Power Factor Correction (PFC)
Capacitance :
0.022 µF
Height - Seated (Max) :
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
310V
Voltage Rating - DC :
630V