ECW-HA3C822H
Part Number:
ECW-HA3C822H
Description:
CAP FILM 8200PF 3% 1.6KVDC RAD
Capacitance :
8200 pF
Height - Seated (Max) :
0.500" (12.70mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.701" L x 0.268" W (17.80mm x 6.80mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)