ECQ-E2474KF3
Part Number:
ECQ-E2474KF3
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC RAD
Capacitance :
0.47 µF
Height - Seated (Max) :
0.689" (17.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.728" L x 0.209" W (18.50mm x 5.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
250V