B32529C1684K189
Part Number:
B32529C1684K189
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 100VDC RAD
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.295" L x 0.236" W (7.50mm x 6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V