ECQ-UBAF103KA
Part Number:
ECQ-UBAF103KA
Description:
CAP FILM 0.01UF 10% 300VAC RADIA
Capacitance :
10000 pF
Height - Seated (Max) :
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.728" L x 0.197" W (18.50mm x 5.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
300V