ECQ-E6223JFW
Part Number:
ECQ-E6223JFW
Description:
CAP FILM 0.022UF 5% 630VDC RAD
Capacitance :
0.022 µF
Height - Seated (Max) :
0.610" (15.50mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.472" L x 0.209" W (12.00mm x 5.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V