ECQ-E4823KF3
Part Number:
ECQ-E4823KF3
Description:
CAP FILM 0.082UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.082 µF
Height - Seated (Max) :
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.472" L x 0.228" W (12.00mm x 5.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V