ECQ-E2394JFB
Part Number:
ECQ-E2394JFB
Description:
CAP FILM 0.39UF 5% 250VDC RADIAL
Capacitance :
0.39 µF
Height - Seated (Max) :
0.669" (17.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.728" L x 0.193" W (18.50mm x 4.90mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
150V
Voltage Rating - DC :
250V