ECQ-E6153JF3
Part Number:
ECQ-E6153JF3
Description:
CAP FILM 0.015UF 5% 630VDC RAD
Capacitance :
0.015 µF
Height - Seated (Max) :
0.520" (13.20mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.472" L x 0.197" W (12.00mm x 5.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V