B32652A1512J000
Part Number:
B32652A1512J000
Description:
CAP FILM 5100PF 5% 1.6KVDC RAD
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Capacitance :
5100 pF
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
500V
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)