ECW-FD2W224J4
Part Number:
ECW-FD2W224J4
Description:
CAP FILM 0.22UF 5% 450VDC RADIAL
Capacitance :
0.22 µF
Height - Seated (Max) :
0.575" (14.60mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.496" L x 0.197" W (12.60mm x 5.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V