ECQ-E2334RKF
Part Number:
ECQ-E2334RKF
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 250VDC RAD
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.472" L x 0.256" W (12.00mm x 6.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
250V