ECQ-E6393RKF
Part Number:
ECQ-E6393RKF
Description:
CAP FILM 0.039UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.039 µF
Height - Seated (Max) :
0.724" (18.40mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V