MKP4J023302E00KSSD
Part Number:
MKP4J023302E00KSSD
Description:
MKP 4 0.033 F 630 VDC 5X10.5X10.
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
0.033 µF
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
0.406" L x 0.197" W (10.30mm x 5.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
280V
Voltage Rating - DC :
630V