ECW-FD2J563K4
Part Number:
ECW-FD2J563K4
Description:
CAP FILM 0.056UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.056 µF
Height - Seated (Max) :
0.319" (8.10mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.496" L x 0.185" W (12.60mm x 4.70mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V