ECQ-E6123JFW
Part Number:
ECQ-E6123JFW
Description:
CAP FILM 0.012UF 5% 630VDC RAD
Capacitance :
0.012 µF
Height - Seated (Max) :
0.504" (12.80mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.472" L x 0.177" W (12.00mm x 4.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V