ECW-HA3C182J4
Part Number:
ECW-HA3C182J4
Description:
CAP FILM 1800PF 5% 1.6KVDC RAD
Capacitance :
1800 pF
Height - Seated (Max) :
0.543" (13.80mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.799" L x 0.311" W (20.30mm x 7.90mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)