B32529C8153K289
Part Number:
B32529C8153K289
Description:
CAP FILM 0.015UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.015 µF
Height - Seated (Max) :
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.295" L x 0.197" W (7.50mm x 5.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
400V
Voltage Rating - DC :
630V