ECW-HA3C242J4
Part Number:
ECW-HA3C242J4
Description:
CAP FILM 2400PF 5% 1.6KVDC RAD
Capacitance :
2400 pF
Height - Seated (Max) :
0.579" (14.70mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.701" L x 0.276" W (17.80mm x 7.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)