ECW-HA3C152J4
Part Number:
ECW-HA3C152J4
Description:
CAP FILM 1500PF 5% 1.6KVDC RAD
Capacitance :
1500 pF
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.701" L x 0.232" W (17.80mm x 5.90mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)